poslkie dania

Jeżeli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są niezwykle obfite oraz niejednokrotnie zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie trochę, aby odkryć, że są w istocie smaczne i warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb i polska kiełbacha.

restauracja w Krakowie   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jakkolwiek kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba i pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest cały czas wzbogacane o nowe smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w standardowej krajowej kuchni?

W najwyższym stopniu szablonowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Krakow Restaurant

Skąd krajowa kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odnaleźć de facto przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem rozmaitych, w pewnych sytuacjach egzotycznych potraw.
•    Oprócz standardowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz